Güncel
09 Aralık
2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hema standını ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hema standını ziyaret ettiZiyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a insansız uydu kontrollü traktör sürme, kamyon ve otobüslerde konforlu otomatik direksiyon sistemleri kullanımı ile roketler için üretilen yüksek basınçlı pompa tanıtıldı.

HEMA STANDI İLGİ TOPLADI

Ziyarette, Hema Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a insansız uydu kontrollü traktör sürme, kamyon ve otobüslerde konforlu otomatik direksiyon sistemleri kullanımı ile roketler için üretilen yüksek basınçlı pompa hakkında bilgi verdi.

Hema Endüstri standı fuarın en ilgi çeken stantlarından biri oldu. Ekonomik Bakanı ve Gençlik ve Spor Bakanı da standı ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.


Emeğe Saygı... Bu haber Çerkezköy Bakış Gazetesi'nin ürünüdürhttp://www.cerkezkoybakis.com.tr/gundem/cumhurbaskani-erdogan-hema-standini-ziyaret-etti-h14956.html

Çerkezköy Bakış Gazetesi


Emeğe Saygı... Bu haber Çerkezköy Bakış Gazetesi'nin ürünüdürhttp://www.cerkezkoybakis.com.tr/gundem/cumhurbaskani-erdogan-hema-standini-ziyaret-etti-h14956.html

Çerkezköy Bakış Gazetesi
Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a insansız uydu kontrollü traktör sürme, kamyon ve otobüslerde konforlu otomatik direksiyon sistemleri kullanımı ile roketler için üretilen yüksek basınçlı pompa tanıtıldı. Çerkezköy Bakış - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İnovasyon Fuarı’na katıldı. HEMA STANDI İLGİ TOPLADI Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a insansız uydu kontrollü traktör sürme, kamyon ve otobüslerde konforlu otomatik direksiyon sistemleri kullanımı ile roketler için üretilen yüksek basınçlı pompa tanıtıldı. Hema Endüstri standı fuarın en ilgi çeken stantlarından biri oldu. Ekonomik Bakanı ve Gençlik ve Spor Bakanı da standı ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Emeğe Saygı... Bu haber Çerkezköy Bakış Gazetesi'nin ürünüdürhttp://www.cerkezkoybakis.com.tr/gundem/cumhurbaskani-erdogan-hema-standini-ziyaret-etti-h14956.html

Çerkezköy Bakış Gazetesi
19 Mart
2013
Hattat Enerji'de Toplu Sözleşme hazırlığı
Hattat Enerji'de Toplu Sözleşme hazırlığıHattat Holding’e bağlı Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  Amasra Kömür İşletmeleri ve Armutçuk Kömür İşletmelerinde çalışan sendika üyesi maden işçileri ilk toplu sözleşme görüşmeleri için masaya oturdu.

1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri  Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  Amasra İşletmesi’nde yapılan ilk oturuma Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  adına;  Hattat Holding Murahhas Aza’sı Halil Beyenal, Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  Genel Müdür Yardımcısı Selim Şenkal, Armutçuk İşletme Müdürü Nuh Baş, İnsan Kaynakları Müdürü Semih Bayman  katıldı.

Görüşmelerde Genel Maden İşçileri Sendikası adına ise Genel Sekreter Behzat Cinkılıç, Genel Mali Sekreter Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Osman Tutkun, Hukuk Danışmanı Av. Murat Ergen, Genel Başkan Danışmanı Turhan Oral, Teknik Müdür Nizamettin Tiryaki yer aldı.

Görüşmelerine başlanan toplu iş sözleşmesi, ilk dönem toplu iş sözleşmesi olacak. Toplu İş Sözleşmesi, Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş. ’nin Amasra ve Armutçuk Kömür İşletmelerinde çalışan GMİS Üyelerini kapsayacak.

İlk oturumun açılış konuşmasını yapan Hattat Holding Murahhas Aza’sı Beyenal, Türkiye’nin enerji ithal eden bir ülke olduğuna vurgu yaparak, ülkesini seven ve yeraltı zenginliklerinin ülke hizmetine sunulmasını amaçlayan bir kuruluş olduklarını söyledi. 

Beyenal, Amasra’da çıkaracakları taşkömürünü, kuracakları termik santral ile Türkiye’nin enerji ihtiyacına önemli katkı sağlayacaklarını  belirterek şunları söyledi; “Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  olarak üretim ile birlikte insana da yani üretene de değer veren bir kuruluş olarak örgütlülüğü savunmaktayız. Sendika ile hemen hemen aynı anda işyerlerinde sendikalaşma talebimiz oldu. Çünkü verimliliğin bu şekilde daha iyi sağlanacağını biliyoruz. Bu bölgemizde şuan 1600 civarında işçi çalışıyor. Bu ileride üretim artıkça 11 bin işçi hedefine ulaşacaktır. Sendika ile yapacağımız bu ilk sözleşmemizin, işçilerimize, kurumumuza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş; “Özel sektörde örgütlenme çalışmalarına Hattat Enerji ve Maden Ticaret A.Ş.  gibi köklü kuruluşta başlatmayı uygun gördük. Çünkü HEMA, kurumsallaşmayı başarmış bir şirket. Ülkemiz bugün 60 milyar dolarını enerji ithalatına harcıyor. Dışarıdan ithal edilecek kömürü 1 ton daha aşağı çekebilmek, dışarıya ödenecek dövizi 1 dolarda olsa geriye çekebilmek ülkemiz için bir kazançtır.  Bu şirket bugün burada önemli yatırımlar gerçekleştirmekte ve burada çalışan işçisine de bugün ilk oturumunu gerçekleştirdiğimiz TİS ile de çalıştırdığı işçisine verdiği önemi göstermektedir. HEMA ile başlayacağımız bu ilk sözleşmemizin üyelerimize, bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 • Hattat Holding A.Ş
 • Hema Endüstri
 • Hattat Tarım
 • Hema Otomotiv Sistemleri
 • Hema Trw
 • Hema Defense
 • Hema Otomotiv Pazarlama
 • Hattat Holding A.Ş
 • Hema Endüstri
 • Hattat Tarım
 • Hema Otomotiv Sistemleri
 • Hema Trw
 • Hema Defense
 • Hema Otomotiv Pazarlama